لوبیا سیاه

چطور میتوانیم از تمام خواص غذایی لوبیا سیاه بدون هیچ سوهاضمه ای بهره ببریم؟

ارزش غذایی لوبیا سیاه

حتا اگر شما خیلی عاشق گوشت باشید باز هم نباید خواص و ارزش های غذاهای گیاهی را نادیده بگیرید. محصولاتی که بعنوان جایگزین مورد استفاده قرار میگیرند فقط قابل دسترس تر هستند و مزه بهتری دارند و مهم نیست که آیا باید در برنامه غذایی تان باشد یا نه؟وقتی که در حال تغییر برنامه غذایی تان به وگان هستید مهم ترین موضشوعی که پیش می آید این است که منابع اصلی پروتئین را از کجا تامین کنید؟  اغلب اوقات لوبیا سیاه بعنوان بهترین گزینه به نجات شما می آید؟ چرا که لوبیا سیاه هم ارزان تر است و هم راحت تر در دسترس قرار میگیرد و شما خیلی راحت میتوانید لوبیا سیاه را از سایت سبد تازه سفارش دهید.

وقتی که شروع به گیاهخواری میکنید مصرف غذاهای گیاهی در برنامه غذایی شما حاکم است. میتوانید انتظار داشته باشید که مصرف لوبیا سیاه در مرکز برنامه غذایی شما قرار میگیرد.

آیا لوبیا سیاه غذای سالمی است؟

برای جواب دادن به این سوال باید بدانیم که لوبیا سیاه چه خواصی دارد؟

لوبیا سیاه حاوی 15 گرم پروتئین (اگر 46 گرم در روز مصرف کنید)، 15 گرم فیبر (بیش از نیمی از آنچه در روز استفاده میشود) و 40 گرم کربوهیدرات میباشد. مقدار زیاد کربوهیدرات موجود در لوبیا سیاه تمایل افراد را به استفاده از این حبوبات ارزشمند بالا میبرد. بنابراین بسیاری از افراد فکر میکنند که در واقع سالم نیستند اما مرکز پزشکی دانشگاه وکسنر دانشگاه ایالتی اوهایو متخصص تغذیه سامانتا کوکران میگوید استرس زیادی وجود ندارد.

او می گوید: “بخشی از منبع کربوهیدرات لوبیای سیاه فیبر است”. “فیبر بسیار سالم است – به ویژه به این دلیل که در این حالت، به صورت فیبر محلول است، که با کاهش کلسترول LDL مرتبط است.” او توضیح می دهد، به همین دلیل است كه دانه های لوبیا سیاه اغلب به عنوان یك غذای سالم قلبی توصیه می شوند. کلسترول بالا مستقیماً با بیماری های قلبی و سایر مشکلات قلبی و عروقی مرتبط است.

کوکران می گوید که لوبیای سیاه علاوه بر این که منبع خوبی از پروتئین و فیبر است، مواد مغذی دیگری نیز دارد که از جمله آنها 46 میلی گرم کلسیم و آنتی اکسیدان ها به یک پیروزی سالم تبدیل می شود. او می گوید: “لوبیای سیاه پر از فیتوشیمیایی است، که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کند و می تواند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد.”

چطور لوبیا سیاه را تهیه کنیم و بخریم؟

حالا که متقاعد شدید غذای سالمی است و خواص بسیار زیادی برای سلامت بدن دارد خوب از کجا میتوانیم لوبیا سیاه را بخریم؟

لوبیا سیاه را میتوانید از فروشگاه اینترنتی سبد تازه به راحتی با کمترین قیمت خرید کنید و در کمترین زمان ممکن تحویل بگیرید.

اگر در حال پخت و پز با لوبیا خشک هستید ، آنها را قبل از پختن در آب جوش ابتدا یک شب خیس کنید تا اطمینان حاصل شود که آنها نرم و خوراکی می شوند. اگر هم با از کنسرو لوبیا استفاده میکنید ابتدا آبکشی خوبی به آنها بدهید و سپس از آنها به هر صورت که دوست داریداستفاده کنید – مثلا میتوانید از آنها در سالد استفاده کنید.  روش های دیگری نیز برای پخت و پز لوبیا سیاه وجود دارد، مانند جایگزینی آن با گوشت در همبرگر که فوق العاده خوشمزه و سالم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.